,

Państwo zabierze majątek dillerów! Zobacz jak to możliwe!

Na czym polega konfiskata rozszerzona, którą od niedawna mają do dyspozycji prokuratorzy? Na mocy nowych przepisów od niedawna każdy złapany diller straci swój majątek!

Marek K. został zatrzymany za uprawę i sprzedaż konopi indyjskich. Śledczy zdecydowali o konfiskacie firmy zapisanej na jego córkę, ponieważ uznali, że spółka służyła do popełniania przestępstwa. Firma nie została zamknięta, ale przejęta na poczet przyszłych ewentualnych grzywien czy przepadku majątku zgromadzonego dzięki popełnieniu przestępstwa.

To jeden z pierwszych przypadków użycia konfiskaty rozszerzonej. Jak widać rodzina podejrzanego też może mieć spore kłopoty. W tej opisanej wyżej sytuacji, policja pozbawiła firmy córki domniemanego hodowcy. Takich przypadków będzie coraz więcej ponieważ przepisy nie są dopracowane.

Razem z konfiskatą rozszerzoną w życie wszedł jeszcze jeden zapis – teraz ciężar udowodnienia legalnego pochodzenia majątku spoczywa na oskarżonym. Do tej pory udowodnić niewinność musiała osoba, której nielegalne dochody wyceniono na min. 200 tys. zł. Teraz dotyczy to każdego przestępstwa, za które maksymalna kara wynosi co najmniej 5 lat.

źródło: cannabisnews.pl

Ten post został stworzony przy użyciu naszego systemu dodawania virali! Stwórz swojego virala teraz!

loading...

Dodaj komentarz

avatar
wpDiscuz