in

TO JUŻ PEWNE! POLICJANCI BĘDĄ MIEĆ KAMERY. JAKO PIERWSI DOSTANĄ JE …..

TO JUŻ JEST PEWNE. POLSKA POLICJA ZAMÓWIŁA PIERWSZĄ DOSTAWĘ KAMER KTÓRE BĘDĄ REJESTROWAŁY INTERWENCJE FUNKCJONARIUSZY.

Pierwsza partia kamer na mundury trafi do stołecznych policjantów prawdopodobnie do końca tego roku. Wyposażenie funkcjonariuszy w nowe urządzenia będzie wymagało doprecyzowania przepisów w zakresie m.in. nagrywania oraz przechowywania tych nagrań.

„Jesteśmy za tym żeby kamerki były standardowym wyposażeniem każdego policjanta podczas służby patrolowej, interwencyjnej oraz ruchu drogowego. Jesteśmy także za tym, aby przebieg czynności oraz interwencji podejmowanych przez policjantów był nagrywany” – powiedział PAP rzecznik KGP.

Jak podkreślił, zapis z kamer mógłby stanowić materiał dowodowy dla ewentualnych postępowań prokuratorskich, jak również służyć jako materiał szkoleniowy dla policjantów. „Chcemy, aby pilotażowo kamerki trafiły do trzech województw – dolnośląskiego, podlaskiego oraz łódzkiego” – powiedział Ciarka.

Kamery powinny pracować, w zależności od jakości nagrania, minimum od 8 do 10 godzin. Mają być także wyposażone w diodę trybu nagrywania wyraźnie widoczną z zewnątrz. Powinny mieć możliwość nagrywania mowy i eliminacji hałasu tła. Nagrania nie mogą ulec uszkodzeniu w przypadku wyczerpania akumulatora. A po wyczerpaniu pojemności pamięci kamera nie może nadpisywać zapisanych wcześniej nagrań, czyli nagrywać ponownie. Urządzenia muszą także nagrywać obraz wideo w przypadku uszkodzenia mikrofony oraz dźwięku w przypadku uszkodzenia obiektywu kamery.

Jak wskazano w SIWZ kamery powinny gwarantować pracę w temperaturze od minus 20 do plus 50 stopni Celsjusza. Muszą także posiadać możliwość nałożenia na nagranie znaku, zawierającego m.in. identyfikator użytkownika kamery oraz datę i czas pracy.

ŹRÓDŁO : http://fakty.interia.pl/

Ten post został stworzony przy użyciu naszego systemu dodawania Virali Dodaj swojego Virala!

loading...
Komentarze

Podbij Virala!

1000 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Wiemy już z jakiej partii Popek będzie startował w wyborach!

Marihuana w aptekach od 1 listopada! Zobacz jak dostać receptę..