in

POLICJANT, KTÓRY PORAZIŁ ŚMIERTELNIE PRĄDEM IGORA UKARANY! DOSTAŁ…

Funkcjonariusz, który używał tasera, został zawieszony na trzy miesiące. Po tym czasie wrócił do pracy. Jednak po ujawnieniu nowych nagrania przez TVN musiał ponieść dalsze konsekwencje…

– Czy my żyjemy w kraju Trzeciego Świata? Czy to normalne, że policja zabija człowieka i nikt z tym nic nie robi? – pyta załamany Maciej Stachowiak, ojciec Igora

Trudno opisać ból rodziny, która musiała oglądać wideo z ostatnich chwil życia Igora. Krzyczał z bólu, ręce mu się trzęsły, ale nikt mu nie pomógł. Zmarł tam, gdzie nie powinna stać mu się żadna krzywda, czyli na komisariacie policji.

To zasługuje na potępienie; trudno mówić, że to byli policjanci, to byli bandyci w mundurach – tak wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł odniósł się w poniedziałek do upublicznionych nagrań ws. śmierci Igora Stachowiaka na wrocławskim komisariacie.

Po włączeniu się do sprawy różnych polityków poleciały dymisje na Wrocławskiej komendzie.

Wojewódzki i Miejski Komendant Policji we Wrocławiu odwołani ze stanowisk. Pracę po decyzji szefa Komendy Głównej stracił też zastępca komendanta wojewódzkiego.

 – W imieniu policji przepraszamy za sceny, które są ujawnione na nagraniach – powiedział rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka.

Co do policjanta, który raził prądem Igora zostały wyciągnięte dalsze konsekwencje. Niestety dopiero po nagłośnieniu sprawy przez media…

„Decyzja o zwolnieniu funkcjonariusza zapadła w ministerstwie i w Komendzie Głównej Policji, a my wszczęliśmy odpowiednią procedurę w tej sprawie”

Ten funkcjonariusz był zawieszony przez trzy miesiące, po tym okresie wrócił do pracy w policji, ale na innym stanowisku (…). Aby podjąć dalsze decyzje w stosunku do niego potrzebowaliśmy stanowiska prokuratury, gdyż ona dysponuje najszerszym materiałem”” – powiedział Petrykowski (rzecznik dolnośląskiej policji)

źródło http://prostozmostu.pl, http://www.radiowroclaw.pl, se.pl

loading...
Komentarze

Podbij Virala!

1000 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

NOWY SPOSÓB NA ŁAPANIE PALĄCYCH MARIHUANĘ! POLICJA NIE MUSI WYCHODZIĆ Z KOMENDY…

POLICJANCI O MARIHUANIE „SAMI PALIMY A INNYCH ŚCIGAMY”