in

Przemoc na komendzie w Warszawie. Policjanci kazali klęczeć i bili po piętach!

Rzeczpospolita ujawnia szokujące fakty z komisariatu przy ul. Wilczej w Warszawie. Funkcjonariusze policji bili zatrzymanego po stopach, choć był już skuty kajdankami.

 Czterej policjanci z komendy przy ulicy Wilczej w Warszawie staną przed sądem. Zarzuca się im przekroczenie uprawnień. W maju 2013 roku mieli bić zatrzymanego mężczyznę mimo że ten był już skuty. Kazali mu zdjąć buty i uderzali w podeszwy stóp – informuje „Rzeczpospolita”.

W maju 2013 roku Martin C. świętował urodziny brata. W trakcie zabawy – wraz z towarzystwem – poszedł na pobliską stację benzynową. Ta była zamknięta, a rozbawieni ludzie zaczęli śpiewać. Na miejscu pojawiła się straż miejska, a potem policja. Funkcjonariusze twierdzą, że grupa zachowywała się „wulgarnie i arogancko”, więc wezwano posiłki.

Martin C. dostał mandat. Dodatkowo skuto go i przewieziono na komendę przy ulicy Wilczej. Tam – jak pisze „Rzeczpospolita”, która dotarła do treści aktu oskarżenia – policjanci mieli bić zatrzymanego.

„Rz” relacjonuje, że funkcjonariusze kazali mężczyźnie uklęknąć i zdjąć buty. Potem zaczęli bić go pałką w podeszwy stóp. Prokuratura podkreśla, że nie ma wątpliwości, że policjanci popełnili przestępstwo. Przepisy jasno zakazują uderzania pałką w „nieumięśnione oraz szczególnie wrażliwe części ciała”. Nie wolno bić także osób skutych kajdankami.

– Czterej policjanci zostali oskarżeni o przekroczenie uprawnień służbowych i pobicie zatrzymanego, czym spowodowali uszczerbek na jego zdrowiu – mówi „Rzeczpospolitej” Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Ten post został stworzony przy użyciu naszego systemu dodawania Virali Dodaj swojego Virala!

loading...
Komentarze

Podbij Virala!

1000 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Gdy dowiedział się co zrobiła jego córka strzelił sobie w głowę!

10 lat codziennie palił marihuanę. Teraz nie może spać i jeść!