in

Skandal! Ksiądz pedofil prosi prezydenta o łaskę, twierdząc że jest dobrym człowiekiem!

Ksiądz Paweł K., odsiadujący w więzieniu siedmioletni wyrok za seksualne wykorzystywanie trzech chłopców, prosi prezydenta Andrzeja Dudę o ułaskawienie. Księdzu-pedofilowi „list poparcia” wystawił proboszcz parafii Bożego Miłosierdzia w Oławie, w której pracował kiedyś Paweł K. Proboszcz napisał, że dał się poznać jako bardzo dobry kapłan i człowiek.

Ksiądz Paweł K. wpadł pod koniec 2012 roku, gdy obsługa Hotelu Wrocław zwróciła uwagę na mężczyznę i trzynastolatka, którzy zameldowali się tam. Rzecz wydała im się na tyle podejrzana, że zawiadomili policję. Funkcjonariusze szybko ustalili, że mężczyzna to ksiądz, który w 2005 roku miał już sprawę karną o posiadanie dziecięcej pornografii. Podczas procesu biegli uznali, że ksiądz Paweł K. to homoseksualista i pedofil interesujący się młodymi chłopcami, nieporadnymi, niedoświadczonymi.

– Z premedytacją „oplatał” pokrzywdzonych chłopców. Najpierw zaprzyjaźniał się z nimi, uzależniał od siebie psychicznie. Czasem obsypywał prezentami. A potem seksualnie wykorzystywał – przekonywała w sądzie prokurator Joanna Czyniewska-Pawlik. 

Prezydent Andrzej Duda nie zdecydował jeszcze, czy ksiądz-pedofil wyjdzie na wolność i zostanie ułaskawiony. Wrocławski sąd wydał jednak stanowisko, w którym sugeruje by prawa łaski wobec księdza, który krzywdził dzieci nie stosować. 

Jest też „list poparcia”, jaki wystawił księdzu-pedofilowi ksiądz Stanisław Bijak, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Oławie. Miał został napisany na prośbę zainteresowanego. Czytamy w nim, że ksiądz Paweł był bardzo dobrym kapłanem, który chętnie, rzetelnie i dokładnie udzielał się we wszystkich pracach duszpasterskich. Na dodatek pomagał i wspierał finansowo potrzebujących- wychwala zalety Pawła K. ksiądz Stanisław Bijak. 

źródło: Gazetawroclawska.pl

Ten post został stworzony przy użyciu naszego systemu dodawania Virali Dodaj swojego Virala!

loading...
Komentarze

Podbij Virala!

1000 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Tak nastolatki wyjaśniają swoje sprawy w dzisiejszych czasach…

Hańba! Nago bawili się w berka w komorze gazowej w Polsce!