in

W GDYNI ROZBITO GANG FAŁSZERZY KAPSLI PROMOCYJNYCH

Wczoraj wieczorem Komenda miejska Policji w Gdyni poinformowała o rozbiciu Gdyńskiego gangu fałszerzy Kapsli i zawleczek promocyjnych .Zatrzymano pięć osób które wchodziły w skład grupy fałszerzy ,funkcjonariusze policji poinformowali że na ślad grupy wpadli przypadkowo gdy jednemu z nich rozsypały się kapsle od piwa gdy wymieniał je w sklepie na zgrzewkę  piwa .Policjanci trójmiejskiej prewencji donieśli że na aferę natrafili  przypadkowo gdy robili zakupy w sklepie a jednemu z klientów  z plecaka wysypały się setki kapsli które o dziwo spełniały warunki promocji browaru żywieckiego  ., określone w Regulaminie loterii „Miliony piw są w Tatrach –. Jak donosi Stołeczna komenda miejska w Gdyni  W konkursie loteryjnym zasady były bardzo proste dlatego Fałszerze   wykorzystali to  .Wystarczyło kupić piwo zajrzeć pod kapsel znaleźć na nim napis wygrałeś , zeskanować go i wygrawerować identyczny  na wyczyszczonym  kapslu  i  odebrać darmowe piwko w dowolnym sklepie .

Podczas zatrzymania podejrzanych oraz podczas przeszukań zajmowanych przez nich mieszkań zabezpieczono około pól miliona jeszcze nie przerobionych kapsli i zawleczek  różnych marek europejskich  – w tym polskie .
łącznie 170 sztuk modeli , Różnych marek Europejskich  – a także sprzęt komputerowy, Grawerskie laserowe drukarki  ,skanery fotograficzne i  tysiące butelek i puszek z piwami . Policjanci mówią o wielkim szczęściu , ponieważ takie fałszerstwo jest nie wykrywalne gdyż fałszerze korzystają z profesjonalnego sprzętu i Z uwagi na komputerowe sterowanie wiązką lasera realne jest tworzenie nawet najbardziej skomplikowanych logotypów na artykułach podlegających znakowaniu. Nowoczesny laser sprawia, że cała seria artykułów, które mają być znakowane zawsze  będzie wyróżniała się identyczną aplikacją. A Kopie ich są nie do rozpoznania.

Podczas dochodzenia policjanci ustalili że fałszerze zbierali zużyte kapsle wyparzali je i odklejali plastikowe zabezpieczenie , następnie  ścierali z kapsla rozpuszczalnikiem uniwersalnym informacje o przegranej  i grawerowali laserową drukarką informacje o wygranej po czym  wymieniali je w małych ilościach nie wybuchających  podejrzeń  w różnych sklepach .

– Zebrany materiał dowodowy dostarczył podstaw do zarzucenia podejrzanym udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu podrabianie i przerabianie nagród promocyjnych co według polskiego wymiaru sprawiedliwości klasyfikuje się do czynu  z kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia .

Podczas przesłuchania wszyscy fałszerze przyznali się do winy i  złożyli  wniosek samo ukaranie czyli dobrowolne poddanie się karze ? Za co zostali ukarani  karą grzywny w wysokości 500 zł . Jak donosi Rzecznik komendy głównej Policji w warszawie , Choć  metoda zarobkowania fałszerzy była niewiarygodnie nieprawdopodobna , przestępcą ze strony wymiaru sprawiedliwości nic nie grozi ponieważ ze spółki zajmującej się produkcją piwa  nie wpłynęło doniesienie do prokuratury o przestępstwie .

loading...
Komentarze

Podbij Virala!

1000 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

TYLKO DLA GENIUSZY. ROZWIĄŻ TĄ ZAGADKĘ

SERDECZNE PRZYWITANIE PEDOFILA NA ZAKŁADZIE KARNYM „JE*AĆ! GO!”